Zobrazit kamery
Vybrat region
Regiony

Webkamera

Stará ves – 23.7.2024 v 23:00

Stará ves - Sdružený snímek - 23.7.2024 v 23:00

Sdružený snímek

Pohledy na fotbalové hřiště, hřeben Jeseníků, střed a okolí obce Stará Ves

Oblasti Jeseníky (MS)
Na mapě
Historie obce Stará Ves začíná ve 13. století, kdy biskup Bruno založil na místě dnešní Staré Vsi osadu, která patřila do Rabštejnského panství. Velký rozvoj v obci nastal po roce 1721, kdy převzal panství Alois Harrach a později Ferdinand Harrach.

V současnosti je v obci několik zajímavostí, mezi něž patří socha sv. Jana Nepomuckého na ulici Potočná. Jde o barokní platiku z pozdní doby 18. st., v současné době po komplexní restauraci. Dále je možno vidět ve Žďárském Potoku soubor lidové architektury s dochovanými, převážně roubenými a kamenými stavbami.Technickou památkou lze nazvat - stále fungující elektrárnu u Anenské huti. Na Podolském potoku se nachází ještě další dvě novodobé malé vodní elektrárny.

Mimo tyto památky v obci se zde můžeme setkat s památnými stromy, jde o javor klen a několik lip.

Překrásný je výstup na hřeben Jeseníků přes chatu Alfrédku (v současné době vyhořelá) směrem na Jelenní studánku, dále po hřebenovce buďto směrem na Skřítek, či k vrcholu nejvyšší hory Moravy - Pradědu (1492m.n.m.)

Další webkamery v oblastech:

<a href="https://www.webcamlive.cz/web-kamera-stara-ves-475"><img alt="snimek" src="https://www.webcamlive.cz/camera_image.php?idCamera=475" /></a>

Archiv všech snímků kamery: Sobota – 5.12.2020

Snímky každou hodinu

Archiv neobsahuje žadné snímky

Snímky každou hodinu